İktisat ve Toplum Dergisi Sayı: 36

Kargo dahil en ucuz7,30 TL +4,99 TL kargoSatıcıya Git. İktisat ve Toplum Dergisi Sayı: 36. 60 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: Bugün 12:50idefix.

Responsive image
YAZAR
Kolektif
DOSYA BOYUTU
10,32 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9771309941035

İktisat ve Toplum Dergisi Sayı: 36 harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Kolektif. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Kolektif'den İktisat ve Toplum Dergisi Sayı: 36 kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Yılın son çeyreğine girerken, dünya ekonomisinde gelişmiş ülkelerde kırılganlık önemli ölçüde azaldı. ABD'deki bütçe tartışmaları bu duruma bir ölçüde zarar verse de, ABD Kongresindeki çatışmanın uzun süreceğini sanmıyorum.Gelişmekte olan ülkelerin yükselen ekonomiler diye ayrıştırılan kısmında ise kırılganlıklar artıyor. Uluslararası çevrelerde bu kırılganlıktan en çok etkilenecek ülke olarak Türkiye öne çıkartılıyor. Buna gerekçe olarak da Türkiye ekonomisinin yüksek cari açık düzeyine sahip olması gösteriliyor.Bu sayımızda biz de kapak sayfamızı ve içeriğimizibir kısmını cari açık sorununa ayırdık.Konuyu Erinç Yeldan "Türkiye Ekonomisi'nde Büyüme Serüveni Üzerine" çerçevesinde ele aldı. Turan Subaşatise son on yılın ekonomi politikaları değerlendirilmesi dizisinde "AKP'nin Ekonomik Başarı Miti 3-Cari Açık ve Dış Borç" başlığı altında konuyu irdeledi. Osman Aydoğuş ise Cari Açık-Enerji ilişkisini öne çıkartan bir yazı kaleme aldı.Nobel ödüllü İktisatçı R. Coase geçen ay vefat etti. Hasan Ersel "Ronald Coase ve İktisatta Dışsallık Sorunu" başlıklı makalesinde R. Coase'niniktisat yazınına yaptığı katkıyıyazdı. Sanırım bu makale Coase üzerine Türkçe yazılmış en derli toplu yazı oldu. Kent ekonomisi konusuna bu sayıda da devam ediyoruz. Kenan Mortan ve Osman S. Arolat Kastamonu Ekonomisini mercek altına aldı. Dergide bu makaleler dışındaki yazıları da beğenerek okuyacaksınız. Aramıza yeni yazarlar katıldı. Kendilerine hoşgeldiniz diyoruz.İktisat ve Toplum Dergisi bu sayı ile üçüncü yaşını doldurdu. Artık dördüncü yıl için kürek çekmeye başlıyoruz. Yazarlarımızla ve siz okuyucularımızla önemli bir iş başardığımızı düşünüyoruz. Katkı veren herkese çok teşekkür ediyoruz.Okuyarak ve sevgiyle kalın. (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 104Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Efil Yayınevi Yayınları 


Dergide bu makaleler dışındaki yazıları da beğenerek okuyacaksınız. Aramıza yeni yazarlar katıldı. Kendilerine hoşgeldiniz diyoruz.İKTİSAT ve TOPLUM DERGİSİ bu sayı ile üçüncü yaşını doldurdu.