Safahat

Reklamlar. Safahat. SAFAHAT 1.Evreler, safhalar.2.Hayatın değişik yüzleri, görünümleri anlamlarına gelir.Mehmet Akif'in temel eseri "Safahat" 7 kitaptan oluşur.

Responsive image
YAZAR
Mehmet Akif Ersoy
DOSYA BOYUTU
8,19 MB
YAYIN TARIHI
2019
DIL
Türkçe
ISBN
9789753899086

Bir Safahat kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Safahat kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılmıştır.


Mehmed âkif ersoy, yakın tarihimizin en büyük şâiri, fikir ve mücâdele adamı, benzeri pek az görülen, özü sözüne uygun bir ahlâk kahramanıdır. Mehmed âkif, masum milletinin en acıklı günlerinde, bütün dert, felâket ve acılan onunla birlikte yaşamış ve derinden hissetmiş bir gönül fedâisidir. Fakir bir ailede doğan âkif, âlim bir zat olan çok sevdiği babasını küçük yaşta kaybetmiş, arkasından evleri de yanmıştı. Fakat hiçbir şeyden yılmayan bu çalışkan genç, bir taraftan okullarını birincilikle bitirirken, bütün sporları da başarıyla yapmış; diğer taraftan hatimle namaz kıldıracak kadar kuvvetli bir hafız olabilmiştir. Hayatını kazanmak için bir taraftan özel dersler verirken, diğer taraftan üç dilden eserler okuyacak kadar bilgisini ilerletmiş; tercümeler yapmış ve binlerce mısra yazıp yırtarak şairliğine hazırlanmıştır. 1908 öncesinde, mesleği olan baytarlık dolayısıyla karış karış dolaştığı osmanlı ülkesinde, dindar, saf ve masum, fakat göreneklere boğulmuş, fakr u zaruret içinde bir halk ile hemhal olması ve onun dertleriyle dertlenmesi mehmed akif'i, bu milletin gerçek millî şâiri haline getirmiştir. İlk safahat'ta toplanan şiirlerinde cemiyetin insanî dertlerini, ikincisinde hürriyeti, çalışmayı, halk ve aydın ayrılığının zararlarını ele alan âkif, on yıl devam eden savaşların sonunda istanbul'a kadar giren düşman karşısında artık yurdunun felâketi ve milletinin acılarıyla inleyip haykıran bir ızdırap şâiri olmuştu. (Tanıtım Bülteninden)  


Safahat İnsana, doğaya, olgu ve olaylara daha farklı ve duyarlı, sezgisel ve derinlikli bir açıyla bakabilen; etkili ifadelerle ahenkli ve yüklü mısralar dile getirebilen kişiler...