Dalga

İki çeşit dalga vardır. Mekanik dalgalar bir ortam aracılığıyla yayılırlar ve deforme edilirler. Bir terim olarak "dalga" sıklıkla bir mekânsal bozulmanın taşınması ile ilgili olduğu anlaşılır.

Responsive image
YAZAR
Sonali Deraniyagala
DOSYA BOYUTU
10,26 MB
YAYIN TARIHI
none
DIL
Türkçe
ISBN
9786051731483

PDF formatında Dalga. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Dalga kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


26 Aralık 2004 tarihinde, Sri Lanka'nın güney sahiline vuran tsunami dalgalarında Sonali Deraniyagala, anne babasını, kocasını ve iki oğlunu kaybetti. Mucizevî şekilde o hayatta kalmayı başardı. Bu cesur ve acı verecek kadar samimi güncede felaketin o ilk dakikalarını ve sonrasını anlatıyor.Yaşanan trajedinin sonrasındaki ilk aylarda yaşadıklarını, gerçeği kabul edemeyişini ve yüzleşemeyişini, geçip giden yılları, geçmişteki dolu dolu ve mutlu hayatına duyduğu özlemi, Londra'daki evini, çocuklarının doğumunu, kocasıyla üniversitede tanışmasını, çocukluğunu ve kaybettiği ailesini hatırlamanın ne kadar dayanılmaz olduğunu ama bir şekilde içinde yaşamaya devam etmelerini aşırı duygusallığa yer vermeden, sürükleyici biçimde paylaşıyor.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 221Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Epsilon Yayınları 


Bu olaya girişim denir. Dalga Boyu:Lamda sembolüyle ifade edilir.İki dalga tepesi veya dalga çukuru arasındaki mesafedir. Periyot:Dalganın bir dalga boyu kadar yol alması için geçen süreye denir.