Dalga

Bilginlerin yaptığı araştırmalarda bu soruların cevapları bulundu. Dalga, bir su akıntısı değildir. Yani dalga ilerlerken onunla birlikte akan, ilerleyen bir su kütlesi yoktur.

Responsive image
YAZAR
Sonali Deraniyagala
DOSYA BOYUTU
7,57 MB
YAYIN TARIHI
none
DIL
Türkçe
ISBN
9786051731483

Dalga harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Sonali Deraniyagala. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Sonali Deraniyagala'den Dalga kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


26 Aralık 2004 tarihinde, Sri Lanka'nın güney sahiline vuran tsunami dalgalarında Sonali Deraniyagala, anne babasını, kocasını ve iki oğlunu kaybetti. Mucizevî şekilde o hayatta kalmayı başardı. Bu cesur ve acı verecek kadar samimi güncede felaketin o ilk dakikalarını ve sonrasını anlatıyor.Yaşanan trajedinin sonrasındaki ilk aylarda yaşadıklarını, gerçeği kabul edemeyişini ve yüzleşemeyişini, geçip giden yılları, geçmişteki dolu dolu ve mutlu hayatına duyduğu özlemi, Londra'daki evini, çocuklarının doğumunu, kocasıyla üniversitede tanışmasını, çocukluğunu ve kaybettiği ailesini hatırlamanın ne kadar dayanılmaz olduğunu ama bir şekilde içinde yaşamaya devam etmelerini aşırı duygusallığa yer vermeden, sürükleyici biçimde paylaşıyor.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 221Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Epsilon Yayınları 


Dalga enerjisi veya dalga gücü aslında dalgalar tarafından çekilen güçtür. Bir kumsala bakıp kıyıya doğru çarpan dalgaları görürseniz, dalga enerjisine tanık oluyorsunuz demektir.