Giz

GIZ, ayrıca uluslararası eğitim çalışması alanında dünya genelinde faaliyet göstermektedir. Türkiye ile olan iş birliğini koordine etmek için, GIZ'ın Ankara'da bir bürosu bulunmaktadır.

Responsive image
YAZAR
Ömer Ceran
DOSYA BOYUTU
5,74 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9786054543601

PDF formatında Giz. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Giz kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Giz, Ömer Ceran'ın uzun yıllara yayılan şiirlerinden oluşturduğu poetikasının ilk ürünü. Giz'de yer alan şiirlerin her biri hem varlık hem yokluk, hem aşık hem maşuk yolunda bir hayattan bahsediyor.Okudukça yeniden okuyacağınız, her seferinde yeni mânâlara ulaşacağınız şiirler bunlar. GİZ kendi yolculuğunu sırlarla dolu bir âlemden başlatıyor..."bazen denizin maviliği gözlerindeya da gözlerin denizin mavisindekim olduğunu yalnız sen biliyorsunnerdesin""Ağaç kurur, yaprak solar, dalda ayrılık kalırEcel gelir, gizem biter, elde yine yalnızlık kalır."Sayfa Sayısı: 56Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: P Kitap Yayıncılık 


Sözlükte "giz" ne demek? 1. Varlığı ya da kimi yönleri açığa vurulmak istenmeyen, gizli kalan, gizli tutulan şey, sır, esrar. - N. Cumalı. Giz kelimesinin ingilizcesi. n. chalk, white limestone n. secret.