Tanıdığım Eşsiz İnsanlar

Tanıdığım Eşsiz İnsanlar - Aydemir Balkan hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Ürün Sepetinize Eklendi! Tanıdığım Eşsiz İnsanlar. 18,80 TL.

Responsive image
YAZAR
Aydemir Balkan
DOSYA BOYUTU
9,19 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9789752466012

PDF formatında Tanıdığım Eşsiz İnsanlar. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Tanıdığım Eşsiz İnsanlar kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Aydemir Balkan’ı iki ay önce, 2017 Şubat’ında yitirdik. Ne yazık ki bu kitabını göremeden aramızdan ayrıldı.Aydemir kolay yazan, kolay okunan, üretken bir yazardı, iyi bir gazeteciydi. Galatasaray Lisesi’ni ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ni birincilikle bitirdikten sonra 1950’li ve 60’lı yıllarda Cumhuriyet’in ve Akis’in Paris muhabirliğini yaptı, politikacılara Avrupa’dan ışık tuttu. Milli Birlik Hükümeti döneminde Paris Büyükelçiliği’nde Basın Ataşeliği görevini üstlendi.Gerçek mesleği mimarlıktı, gazeteciliğe veda ettikten sonra Paris’te Unesco Genel Merkezi’nde 25 yıl bilimsel dallarda görev aldı. Emeklilik döneminde de anılarını yazdı.Aydemir’in bu son kitabı, onun tanıma olanağı bulduğu dört büyük kişiyle, Atatürk’le, Nazım Hikmet’le, Yaşar Kemal’le ve Alparslan Türkeş’le anılarını içeriyor, onların bilmediğimiz yanlarını yansıtıyor. Kitabı merak ve ilgiyle bir çırpıda okuyorsunuz. Bu anıların geniş yankı uyandıracağına inanıyorum.-Hıfzı Topuz-(Tanıtım Bülteninden) 


17.58 TL. Aydemir Balkan'ı iki ay önce, 2017 Şubat'ında yitirdik. Ne yazık ki bu kitabını göremeden aramızdan ayrıldı. Aydemir kolay yazan, kolay okunan, üretken bir yazardı, iyi bir gazeteciydi.