Tanıdığım Eşsiz İnsanlar

Not alanında Tanıdığım Eşsiz insanlar Aydemir Balkan PDF İndir indirme alanını göremediyseniz, lütfen altta yazan notu inceleyiniz. Üstteki kitabın PDF dosyası ne yazık ki sitede bulunmamaktadır.

Responsive image
YAZAR
Aydemir Balkan
DOSYA BOYUTU
7,80 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9789752466012

Tanıdığım Eşsiz İnsanlar harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Aydemir Balkan. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Aydemir Balkan'den Tanıdığım Eşsiz İnsanlar kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Aydemir Balkan’ı iki ay önce, 2017 Şubat’ında yitirdik. Ne yazık ki bu kitabını göremeden aramızdan ayrıldı.Aydemir kolay yazan, kolay okunan, üretken bir yazardı, iyi bir gazeteciydi. Galatasaray Lisesi’ni ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ni birincilikle bitirdikten sonra 1950’li ve 60’lı yıllarda Cumhuriyet’in ve Akis’in Paris muhabirliğini yaptı, politikacılara Avrupa’dan ışık tuttu. Milli Birlik Hükümeti döneminde Paris Büyükelçiliği’nde Basın Ataşeliği görevini üstlendi.Gerçek mesleği mimarlıktı, gazeteciliğe veda ettikten sonra Paris’te Unesco Genel Merkezi’nde 25 yıl bilimsel dallarda görev aldı. Emeklilik döneminde de anılarını yazdı.Aydemir’in bu son kitabı, onun tanıma olanağı bulduğu dört büyük kişiyle, Atatürk’le, Nazım Hikmet’le, Yaşar Kemal’le ve Alparslan Türkeş’le anılarını içeriyor, onların bilmediğimiz yanlarını yansıtıyor. Kitabı merak ve ilgiyle bir çırpıda okuyorsunuz. Bu anıların geniş yankı uyandıracağına inanıyorum.-Hıfzı Topuz-(Tanıtım Bülteninden) 


Tanıdığım Eşsiz İnsanlar. Yazar, diplomat ve yüksek mühendis mimar Aydemir Balkan'ın kaleme aldığı "TANIDIĞIM EŞSİZ İNSANLAR" Hıfzı Topuz'un sunumuyla, Tarihçi Kitabevi etiketiyle yayınlandı.